Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września 2019 r. w Zespole Szkół w Oleszycach odbyła się inauguracja roku szkolnego 2019/2020. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście pani Teresa Pamuła – dyr. podkarpackiego oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, wiceprzewodnicząca sejmiku województwa podkarpackiego, pan Mariusz Pieróg – naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych, doc. dr Marek Wiśniewski – kier. Zakładu Turystyki i Rekreacji PWSTE w Jarosławiu, pan Bartłomiej Wlezień zastępca Nadleśniczego w Oleszycach, pan Mateusz Ozimek – pracodawca współpracujący ze szkołą w zakresie kształcenia zawodowego, właściciel gospodarstwa rolnego, pani Elżbieta Damm – prezes Zarządu Stowarzyszenia „Mediatorzy Polscy”, przewodnicząca Rady Rodziców.

Czytaj więcej...

KULINARNE TRADYCJE KRESOWE

KULINARNE TRADYCJE KRESOWE

Tuż przed końcem roku szkolnego uczniowie klasy I TŻ z panią Agatą Dudzińską uczestniczyli
w Kresowej Osadzie w seminarium pn.” Kulinarne tradycje kresowe” odbywającego się w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Mogliśmy wysłuchać ciekawych wykładów tj. „Kresowy produkt regionalny” wygłoszony przez

Czytaj więcej...

Bieszczadzkie trasy…..

Bieszczadzkie trasy…..

W dniach 13 – 14 maja uczniowie klasy II TŻL oraz I TŻL wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę w Bieszczady. Pogoda nie rozpieszczała, ale dzięki doświadczeniu znakomitego przewodnika pana Huberta, udało nam się zdobyć szczyt Małej Rawki, a następnie wrócić szlakiem do Wetliny.

Czytaj więcej...

PROMUJEMY REGION….

PROMUJEMY REGION….

W środę (05.06) na placu przed Urzędem Marszałkowskim w Rzeszowie powstało Miasteczko Ziemi Lubaczowskiej, które zostało podzielone na specjalne strefy: kulinarną, rękodzieła, rekreacyjną i festiwalową.  Na uczestników czekało wiele atrakcji i ciekawostek m.in.: warsztaty zabawkarskie i rzeźbiarskie, występy artystyczne i animacje. Akcja promocyjna Związku Międzygminnego Ziemia Lubaczowska miała zachęcić mieszkańców Rzeszowa do skorzystania z oferty turystycznej naszego regionu, ale także skorzystania z produktów i oferty lokalnych producentów żywności, uzdrowisk, miejsc wypoczynku i festiwali.

Czytaj więcej...