Akcja proekologiczna „Tanew nasza rzeka”

Akcja proekologiczna „Tanew nasza rzeka”

W środę 13 czerwca, na terenie Nadleśnictwa Narol odbyła się IX edycja akcji proekologicznej „Tanew Nasza Rzeka im. Zdzisława Lwa”.

 Jak co roku akcja skupiła młodzież z dwóch województw: podkarpackiego (Jarosław, Oleszyce, Narol) i lubelskiego (Susiec ). Po odprawie młodzież udała się na zwiedzanie arboretum Nadleśnictwa Narol gdzie leśnicy powitali zgromadzonych i oprowadzili po ogrodzie dendrologicznym. Następnie udaliśmy się w teren by posprzątać lasy i pobocza dróg prowadzących do rezerwatu przyrody „Bukowy Las”.

Po akcji sprzątania przejechaliśmy do uroczyska „Stawiska” w miejscowości Jędrzejówka, gdzie odbyły się zaplanowane atrakcje dla młodzieży. Zaprzyjaźniona pani geolog, która towarzyszy akcji już kilka lat wykonała pokaz hydrologiczny i pomiary przepływu wody w Tanwi, a harcerze z 10 DH „Traperski Krąg” z Suśca przygotowali dla wszystkich grę harcerską terenową „ zdobycie flagi”. Między grami zwiedziliśmy nieopodal położoną miejscowość Pizuny. Na koniec akcji tradycyjnie odbyło się ognisko z kiełbaskami i konkursy z nagrodami, w których wszyscy byli zwycięzcami.

W tym roku uczestnicy akcji nie mieli dużo pracy ponieważ sprzątane tereny okazały się czyste z czego bardzo wszyscy się cieszyli. Za uczestnictwo w akcji po raz pierwszy dziękujemy dziewczynom z klas I BS, I TŻ/L i II ZSZ.

Wszystkim uczestnikom akcji proekologicznej dziękujemy za udział i czekamy na kolejną edycję tym razem jubileuszową.