Narodowe Czytanie w internacie szkolnym

Narodowe Czytanie w internacie szkolnym

W dniu 8 września 2018 r. wychowankowie naszego internatu uczestniczyli w kolejnej edycji ,,Narodowego Czytania” zainicjowanej przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego, a kontynuowanej przez obecną parę prezydencką Andrzeja Dudę i Agatę Kornhauser – Dudę. Ideą akcji jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na piękno literatury polskiej, potrzebę dbałości o dobrą polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia  wspólnej tożsamości.

W tym roku spotkaliśmy się podczas czytania ,,Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Po południu młodzież uczestniczyła w Narodowym Czytaniu w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Oleszycach. Wieczorem natomiast młodzież spotkała się w świetlicy internatu, gdzie odczytała fragmenty dzieła, a następnie  oglądała ekranizację powieści ,, Przedwiośnie” w reżyserii Filipa Bajona.