Szkolne działania w ramach akcji Narodowe Czytanie 2018

Szkolne działania w ramach akcji Narodowe Czytanie 2018

W Zespole Szkół w Oleszycach w dniach od 4 do 8 września 2018 r. została przeprowadzona akcja Narodowe Czytanie. Tegoroczna edycja miała charakter wyjątkowy, odbywała się bowiem w roku 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Do wspólnego czytania zaproponowano dwie lektury: Przedwiośnie S. Żeromskiego i Antologię Niepodległości. Społeczność szkolna aktywnie włączyła się w realizację projektu „Tydzień z Przedwiośniem” W ramach akcji odbyły się lekcje biblioteczne poświęcone przedstawieniu biografii i twórczości Stefana Żeromskiego, wystawa książek autora, gazetki tematyczne, quiz wiedzy o „Przedwiośniu”, czytanie fragmentów powieści w auli szkoły, na Rynku w Lubaczowie i w Oleszycach oraz konkurs na najlepszą interpretację głosową. Książkę czytali: dyrektor szkoły, uczniowie oraz zaproszeni goście z Warsztatu Terapii Zajęciowej. Narodowe Czytanie w szkole zakończyła „Noc z Przedwiośniem”, czyli projekcja filmu w reżyserii Filipa Bajona połączona z dyskusją, zorganizowana w Internacie.

Koordynatorzy akcji Elżbieta Dryla i Anna Kubrak