Wycieczka do Bełżca i Zamościa

Wycieczka do Bełżca i Zamościa

We wtorek 25 września uczniowie klasy III TŻ/TL udali się na wycieczkę do Bełżca i Zamościa. W  Bełżcu odwiedziliśmy Muzeum i  Miejsce Pamięci, gdzie podczas II wojny światowej zlokalizowany był niemiecki nazistowski obóz zagłady. Wymordowano tam około 435 tysięcy Żydów z Polski, Niemiec, Austrii, Czech i Słowacji. Akcja eksterminacji ludności żydowskiej trwała od marca do grudnia 1942 roku.  W 2004 roku powstało w tym miejscu Muzeum, którego celem jest upamiętnianie ofiar zagłady. Po wizycie w Bełżcu udaliśmy się do Zamościa, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy Rotundę – miejsce martyrologii ludności Zamojszczyzny oraz Rynek Wielki. Po obiedzie udaliśmy się do ogrodu zoologicznego, gdzie mieliśmy możliwość poznania różnych gatunków ssaków, ptaków, płazów, gadów, ryb i stawonogów. Pełni wrażeń i nowych wiadomości wróciliśmy do Oleszyc.

Autor tekstu: Jolanta Paryniak