„Dom kostką wzruszenia”

„Dom kostką wzruszenia”

Dzień Edukacji Narodowej w ZS Oleszyce obchodzony był pod hasłem „Dom kostką wzruszenia”. Metaforyczne przedstawienie roli nauczyciela jako mistrza było bardzo wymowne. Uczniowie klas II TŻL i II TH wystąpili w roli aktorów i odegrali przedstawienie z prawdziwym zaangażowaniem. Gościliśmy w tym dniu w murach naszej szkoły p. Józefa Michalika – Starostę Powiatu Lubaczowskiego, p. Tomasza Uszkowskiego – Inżyniera Nadzoru Nadleśnictwa Oleszyce, p.Wiesławę Kruk – z-cę dyrektora Zespołu Szkół w Oleszycach w latach 1985 – 1991, p. Elżbietę Damm – przewodniczącą Rady Rodziców. Nasi Goście przyjechali ciepłymi wspomnieniami z czasów szkolnych, z życzeniami oraz z prezentami. Nadleśnictwo Oleszyce ufundowało nagrody w konkursie na najsmaczniejszą szarlotkę, które zostały wręczone zwycięskim zespołom. Szkoła pachniała szarlotką a uczniowie i nauczyciele z zapałem rozegrali mecz w piłkę siatkową. To był dzień inny niż zwykle, wyjątkowy. Za rok z pewnością powtórzymy konkurs i zawody.

Czwartek 11 października była dniem integracji całej społeczności naszej szkoły. Pod hasłem „Sportowa Jesień”  zorganizowany został szkolny turniej sportowo – rekreacyjny do którego zgłosiło się 9 klas. Zawody składały się z następujących konkurencji: bieg w workach, bieg z piłeczką, wyścigi rzędów, strzał na bramkę, wędkowanie, jazda na rydwanie w których uczniowie musieli wykazać się swoimi umiejętnościami.

Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

I miejsce     –  IV HLTŻ

II miejsce    –  III LTŻ

III miejsce   – I TŻ

IV miejsce   – III ZSZ

V miejsce    –  IBS r

V miejsce    – IBS k/o

VII miejsce  – II TŻL

VIII miejsce  – II TH

IX miejsce   –             I TH

Natomiast w piątek odbył się mecz piłki siatkowej „Nauczyciele kontra Uczniowie”. Sala sportowa pękała w szwach od kibiców. Mecz rozgrywany był przy udziale licznie zgromadzonych uczniów i nauczycieli. Spotkanie było bardzo emocjonujące, ponieważ uczniowie nie mieli wcześniej okazji zmierzyć się ze swoimi nauczycielami na boisku. Uczniowie wykazali się niemałymi umiejętnościami i to nas bardzo cieszy. Doświadczenie jednak zrobiło swoje, mimo dużego zaangażowania i woli walki uczniowie musieli uznać wyższość nauczycieli i ulegli wynikiem 4:0. Nauczyciele wystapili w składzie: Anna Maksymowicz, Jolanta Paryniak, Marian Różański, Kazimierz Wać, Paweł Derylak, Paweł Paryniak i Tomasz Kida.

 Mecz był również okazją do zaprezentowania nowych strojów sportowych (zakupiono 4 komplety strojów oraz 10 piłek do piłki siatkowej), które zostały pozyskane przez nauczycieli wychowania fizycznego w ramach realizacji programu „Klub” ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Inicjatywa rozegrania meczu cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży i nauczycieli, wyzwalając wiele radości i pozytywnych emocji.

Myślimy, że rewanż wisi w powietrzu…

A ponadto…. w ramach festiwalu na najsmaczniejszą szarlotkę wystąpiło 6 dwuosobowych zespołów klasowych. Wyniki konkursu:

I miejsce   – BS (cukiernik)

II miejsce  – IV TŻ

III miejsce – I TŻ