III Piknik Ekologiczny w Lubaczowie

III Piknik Ekologiczny w Lubaczowie

19 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III edycji Powiatowego Pikniku Ekologicznego, którą w tym roku obchodzono pod hasłem „Czyste powietrze – zdrowy człowiek”.  Celem akcji była edukacja społeczeństwa w zakresie szkodliwego oddziaływania na środowisko naturalne i życie człowieka spalanych w domowych warunkach odpadów.  Uczestnicy Pikniku w zamian za dostarczenie odpowiedniej ilości posegregowanych surowców mogli pozyskać sadzonki leśnych drzew iglastych.
Nasza młodzież miała również okazję promować szkołę w środowisku lokalnym poprzez prezentowanie zasad segregowania śmieci, malowanie twarzy uczestnikom Pikniku, organizowanie konkursów z zakresu wiedzy leśnej oraz obsługę gastronomiczną.
Ponadto, podczas całej akcji, wolontariusze Szkolnego Koła Caritas  przeprowadzili zbiórkę pieniężną dla 26-letniego Mateusza Zająca z Oleszyc.

Wszystkim uczniom – uczestnikom Pikniku Ekologicznego  serdecznie dziękujemy.