Święto Drzewa 2018

Święto Drzewa 2018

26 października uczniowie klas I o profilu leśnym wzięli udział w szkolnych obchodach programu edukacji ekologicznej  „Święto Drzewa”, zorganizowanych przy współpracy z Nadleśnictwem Oleszyce. Tegoroczna, 16. już edycja tej akcji  odbywała się pod hasłem „Każdy liść pochłania CO2”. Celem programu była edukacja młodzieży w zakresie ochrony środowiska naturalnego,  zmniejszania skutków zmian klimatycznych na Ziemi oraz ochrony drzew. W tym roku akcja miała charakter warsztatowy i rozpoczęła się prelekcją p. Tadeusza Maksymowicza – inżyniera nadzoru w Nadleśnictwie Oleszyce na temat form ochrony przyrody występujących na obszarze nadleśnictwa. Następnie młodzież z zainteresowaniem wykonywała ćwiczenia dotyczące znajomości podstawowych gatunków drzew lasotwórczych, znaczenia drzew w przyrodzie i życiu człowieka oraz zasad zachowania się w lesie. Inicjatorem i organizatorem akcji w Polsce jest  Klub Gaja, a partnerem strategicznym – PGL Lasy Państwowe.