W imię wolności…

W imię wolności…

W piątek, 9 listopada uroczyście uczciliśmy 100-lecie niepodległości naszego kraju. Spotkanie całej społeczności szkolnej rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu narodowego dokładnie o godzinie 11:11 w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”. Do współtworzenia uroczystości zaprosiliśmy uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. świętego Józefa w Oleszycach, którzy zaprezentowali montaż słowno-muzyczny zatytułowany „Polska – mój ukochany dom”. W programie uroczystości znalazła się również sceniczna interpretacja utworu Juliana Tuwima pt. „O wizytach” oraz krótka scenka, której tematem były rozważania o różnych aspektach wolności w życiu współczesnego człowieka. Jako motyw przewodni programu artystycznego obrany został cytat z  Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela: „Wolność polega na czynieniu tego wszystkiego, co nie szkodzi drugiemu”.

Po części uroczystej Samorząd Uczniowski zaprosił obecnych do szkolnej kawiarenki, gdzie podano dekoracyjne ciastka i desery, a wszystko w biało-czerwonych barwach.

Dziękujemy uczestnikom Warsztatu Terapii Zajęciowej im. świętego Józefa w Oleszycach za udział w uroczystości, gościom za przybycie, całej społeczności szkolnej za godną postawę,  a przede wszystkim uczniom klasy I TLŻ za przygotowanie programu i pierwsze wystąpienie na naszej szkolnej scenie oraz uczniom klasy III TŻ za wspaniały poczęstunek.