„Śladami niepodległości”

„Śladami niepodległości”

8 listopada klasa II TŻL z wybrała się na rajd pieszy „Śladami niepodległości”. Uczniowie pokonali leśną trasę z Zabiałej do stawów rybnych w Miłkowie. Rajd był doskonałą lekcją historii. Podczas wędrówki odwiedzili kaplicę oraz cmentarz po starej wsi Miłków. Tam przy miejscu pochówków 4 żołnierzy 21 Dywizji Piechoty Górskiej Generała Józefa Kustronia poległych we wrześniu 1939r. w bitwie po Oleszycami odmówili modlitwę i odczytali Niepodległościowy Apel Pamięci Wojska Polskiego. Uroczyście odśpiewali hymn narodowy. W trakcie rajdu poszukiwali pomników przyrody ożywionej zlokalizowanych na terenie Nadleśnictwa Oleszyce, a przy kaplicy św. Huberta zmówili modlitwę w intencji wszystkich leśników i miłośników przyrody, którzy 3 listopada obchodzili święto swojego patrona. Dzięki uprzejmości pani Niny Hamułki z Nadleśnictwa Oleszyce każdy uczestnik rajdu posiadał mapę turystyczną Nadleśnictwa Oleszyce. Rajd zakończył się wspólnym biesiadowaniem i śpiewaniem piosenek patriotycznych przy ognisku na stawach rybnych w Miłkowie.