Wyjazdowe zajęcia praktyczne – Rzeszów i Łańcut

Wyjazdowe zajęcia praktyczne – Rzeszów i Łańcut

Dnia 22 listopada 2018 r. klasa III TŻ gr. I udała się na wycieczkę zawodową do cukierni Julian Orłowski & Kazimierz Rak oraz do Hotelu Łańcut. Zarówno w jednym, jak i w drugim obiekcie przyjęto nas bardzo ciepło.
W cukierni, dzięki uprzejmości pana Raka mogliśmy poznać park maszynowy, układ funkcjonalny oraz zapoznaliśmy się z szerokim asortymentem wypieków. Właściciel cukierni pokazał nam, w jaki sposób wykonuje się dekoracje z czekolady plastycznej oraz temperuje czekoladę. Obejrzeliśmy katalogi ze wspaniałymi słodkościami wykonanymi w zwiedzanym zakładzie cukierniczym. Spróbowaliśmy pysznego ciasta drożdżowego z jagodami oraz lodów sporządzonych wyłącznie z naturalnych składników. Nasi uczniowie mogli również sprawdzić się w dekoracji cukierniczej. Tort, udekorowany przez uczniów klasy III, pan Kazimierz Rak podarował naszej pani dyrektor.
W obiekcie hotelowym mieliśmy okazję poznać układ pomieszczeń na kuchni oraz organizację pracy kucharzy. Obejrzeliśmy sale: kameralną mogącą pomieścić do 130 osób, balową dla 300 osób oraz konferencyjną. Pokazano nam również część hotelową i wybrane pokoje oraz apartamenty znajdujące się w ofercie obiektu.
Dziękujemy za miłe przyjęcie oraz ugoszczenie w sympatycznej atmosferze.