SPOTKANIE WIGILIJNE W INTERNACIE

SPOTKANIE WIGILIJNE W INTERNACIE

„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie.”

Dnia 18 grudnia 2018 roku w internacie odbyło się spotkanie wigilijne z udziałem Pani Dyrektor, zaproszonego gościa Pana Marka Sikorskiego – historyka sztuki, doktora nauk humanistycznych i autora wielu książek popularnonaukowych, wychowawców i wychowanków internatu.

W pierwszej części Pani Dyrektor powitała serdecznie gości oraz złożyła świąteczne życzenia. W pięknej scenerii uczniowie odczytali fragment Ewangelii wg. św. Łukasza oraz zaśpiewali kolędy zarówno w języku polskim, jak i w ukraińskim, które pozwoliły poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela.

W nastroju zadumy, refleksji, wspólnego kolędowania wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Ostatnią częścią spotkania był wspólny posiłek, składający się z tradycyjnych wigilijnych potraw.

Życzymy Wszystkim bardzo cennego zdrowia, pomyślności w nadchodzącym roku i spełnienia tych najskrytszych marzeń.