XIV PODKARPACKIE TARGI EDUKACYJNE EduSalon

XIV  PODKARPACKIE TARGI EDUKACYJNE  EduSalon

5 marca 2019 r. uczniowie klasy 4 HLŻ  i 3 TŻ/TL uczestniczyli  w targach edukacyjnych i targach pracy.  Młodzież miała możliwość zapoznania się z ofertą publicznych i prywatnych uczelni wyższych z całej Polski i zagranicy oraz szkół policealnych. Targom towarzyszyły spotkania z doradcami zawodowymi oraz warsztaty w ramach „Lekcji innych niż zwykłe”.  Bardzo pouczająca dla tegorocznych maturzystów była lekcja pedagogiki na temat: „ Aplikacje mobilne – jak dobrze znasz swój smartfon” prowadzona przez wykładowcę  Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zdobyte wiadomości z pewnością ułatwią przygotowania do egzaminu maturalnego i umożliwią rozwijanie zainteresowań. Z kolei uczniowie klasy trzeciej brali udział
w Lekcji współczesnej kryminalistyki: czyli wykorzystaniu nauki w wykrywaniu przestępstw, która była prowadzona przez wykładowcę WSPiA.

Miłym akcentem na zakończenie wycieczki było obejrzenie filmu w rzeszowskim kinie Helios.