Uroczyste pożegnanie Absolwentów

Uroczyste pożegnanie Absolwentów

26 kwietnia 2019 r. pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów Technikum oraz słuchaczy Szkoły Policealnej. Uroczystość rozpoczęła się od aktu ślubowania i przekazania sztandaru nowym przedstawicielom pocztu sztandarowego. Pani dyrektor Maria Baran oraz wicestarosta powiatu lubaczowskiego pan Paweł Głaz życzyli maturzystom sukcesów w dorosłym życiu oraz odpowiedzialnych i mądrych decyzji.

W imieniu absolwentów głos zabrał Jarosław Paraszczyn, zaś Liliya Mastykash dziękując dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom za możliwość realizacji własnych marzeń zaśpiewała napisaną przez siebie piosenkę.

Pani dyrektor wraz z wychowawcą klasy wręczyła świadectwa ukończenia szkoły, nagrody, dyplomy. Ponadto mama Martyny Kaźnicy odebrała list gratulacyjny za wybitne osiągnięcia córki. Przedstawiciele szkolnego koła „Caritas” przekazali absolwentom – wolontariuszom drobne upominki, zaś uczniowie klas o profilu technik leśnik w ramach akcji „Sadzimy las z prezydentem RP” rozdali sadzonki drzew, które będą przypominać szkołę oraz dzień, podsumowujący czteroletnią pracę.

Przedstawiciele klas młodszych podsumowali wspólnie spędzone lata oraz życzyli wszystkim maturzystom sukcesów i szczęścia w dalszym życiu obiecując, że będą o nich pamiętać, a drzwi naszej szkoły będą dla nich zawsze otwarte. Na dowód sympatii absolwentom rozdano słodkie upominki.

W części mniej oficjalnej przedstawiciele absolwentów raz jeszcze podziękowali dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom, pracownikom szkoły za trud włożony w kształtowanie ich osobowości oraz postaw etycznych, za zaangażowanie oraz za wiedzę merytoryczną i praktyczną. Ponadto przedstawili zebranym bardzo ciekawą prezentację multimedialną upamiętniającą ich czteroletni pobyt w szkole.

Część artystyczną uczniowie klasy trzeciej rozpoczęli od rozdania statuetek w ramach nieoficjalnego szkolnego konkursu „VIVA NAJ Abiturient”, a następnie odegrali scenkę  kabaretową dotyczącą szkolnego monitoringu.

Uroczystość zakończyła wspólna sesja zdjęciowa.