Wyróżnienie w konkursie gastronomicznym

Wyróżnienie w konkursie gastronomicznym

Dwaj uczniowie naszej szkoły Marcin Kopciuch i Łukasz Kogut z klasy III TŻiUG uczestniczyli w VIII edycji konkursu „Kreatywny Kucharz”, który odbył się 5.06.2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu. W zmaganiach wzięło udział 18 uczestników ze szkół gastronomicznych z Sandomierza, Iwonicza, Oleszyc, Leżajska, Krosna i Tarnobrzega. Formuła konkursu polegała na przygotowaniu deseru z wykorzystaniem czekolady gorzkiej i mlecznej według autorskiej receptury oraz potrawy z Łososia wraz z dodatkami określonymi przez organizatora.
Marcin Kopciuch zdobył wyróżnienie i nagrody rzeczowe za sporządzenie deseru pn. „Brownie na mące z soczewicy” oraz wykonanie dania drugiego z pieczonego łososia z nutą imbiru, grillowaną dynią, batatem, pieczarkami, surówką egzotyczną i pesto z czosnku niedźwiedziego.
Łukasz Kogut przygotował deser pn. „Ekstremalnie czekoladowa burza smaków” oraz łososia na szpinaku z puree z batatu oraz grillowanymi brokułami i pomidorami.

Pracę uczniów oceniało Jury w składzie:
Marek Łukasiewicz szef kuchni Rezydencja Leśna w Piasecznie Piotr Łępa szef kuchni Restauracji GUSTUM w hotelu EVA Piotr Górski szef kuchni Restauracji GUSTUM w hotelu EVA Robert Pawlik szef kuchni w restauracji hotelu MAŁY RZYM w Sandomierzu Grzegorz Bukowiec doradca kulinarny firmy Kikkoman, Tabasco, Develey Jakub Meksuła szef kuchni Rezydencja Leśna w Piasecznie Karol Stępień szef kuchni w Restauracji Podkarpacka Hotelu Hetman w Rzeszowie Przemysław Hajduk kucharz Rado Resort Wola Chorzelowska Angelika i Sylwester Rozmusowie „Czekoladowa Chatka „ Tarnobrzeg.

Jury zgodnie stwierdzilo, że poziom konkursu był bardzo wysoki.
Dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły, a Marcinowi gratulujemy wyróżnienia.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z konkursu:

http://tvl.tarnobrzeg.pl/tag/kreatywny-kucharz/

https://itvwisla.tv/kreatywny-kucharz-tworzac-cuda-na-talerzach/