KULINARNE TRADYCJE KRESOWE

KULINARNE TRADYCJE KRESOWE

Tuż przed końcem roku szkolnego uczniowie klasy I TŻ z panią Agatą Dudzińską uczestniczyli
w Kresowej Osadzie w seminarium pn.” Kulinarne tradycje kresowe” odbywającego się w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Mogliśmy wysłuchać ciekawych wykładów tj. „Kresowy produkt regionalny” wygłoszony przez Mieczysława Czytajło z Akademii Dziedzictwa Kresów z Krakowa, „Kuchnia szlachecka” wygłoszony przez Bożenę Lauzer z Muzeum Zamek z Łańcuta oraz „Fenomen kuchni chłopskiej” wygłoszony przez panią dr Mariolę Tymochowicz etologa  UMCS z Lublina. Całość spotkania poprowadziła pani Agata Hemon z Centrum Kultury w Przemyśla. Organizatorzy nie zapomnieli o strawie dla uczestników seminarium, stąd degustacja „kresowych kaszaków z okrasą” przygotowanych przez KGW z Budomierza. Potrawa wygrała konkurs „Kresowe jadło” w Baszni Dolnej w 2018r.