Udział w uroczystościach 80. rocznicy „Bitwy pod Oleszycami”

Udział w uroczystościach 80. rocznicy „Bitwy pod Oleszycami”

W dniu dzisiejszym poczet sztandarowy szkoły, dyrekcja, uczniowie klasy I TŻ wraz z opiekunami wzięli udział w obchodach 80. rocznicy „Bitwy pod Oleszycami”, które miały miejsce na Horaju. Uroczystości religijno – patriotyczne rozpoczęła msza święta sprawowana w intencji poległych, którą celebrował dziekan ksiądz Józef Dudek. Po mszy świętej głos kolejno zabrali: burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce pan Andrzej Gryniewicz, poseł na Sejm RP pan Piotr Babinetz oraz starosta lubaczowski pan Zenon Swatek.

Następnie kompania honorowa I Batalionu 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa oddała salwy honorowe. Przeprowadzono Apel Poległych, wspominając w nim nazwiska i imiona walczących na tej ziemi.

Na zakończenie uroczystości pod pomnikiem poświęconym gen. Józefowi Kustroniowi oraz żołnierzom 21. Dywizji Piechoty Górskiej delegacje złożyły wiązanki kwiatów.