Rzeszowski Salon Maturzystów

Rzeszowski Salon Maturzystów

We wtorek, 24 września, klasy IV TŻ/TL oraz III TŻ/TL wraz z opiekunami miały okazję uczestniczyć w Rzeszowskim Salonie Maturzystów zorganizowanym przez magazyn „Perspektywy”, Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Krakowie i Uniwersytet Rzeszowski w Rzeszowie.

Inaugurację Salonu, którą poprowadził JM prof. dr hab. Sylwester Czopek – Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego,  zaszczycili swoją obecnością: Ewa Leniart  – Wojewoda Podkarpacki,  Maria Kurowska – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Henryk Wolicki – Zastępca Prezydenta Miasta Rzeszowa, Lech Gawryłow –  Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie. Mottem przewodnim wystąpień gości honorowych Salonu była sentencja: „Kierujcie się  własnym wyborem i bądźcie konsekwentni”.

Maturzyści uczestniczyli w wykładach z zakresu języka polskiego, matematyki oraz biologii prowadzonych przez ekspertów OKE, a także mieli możliwość zapoznania się z ofertami uczelni, które przygotowały swoje stoiska. Wszyscy niezdecydowani mogli uzyskać podpowiedzi w zakresie doradztwa zawodowego.

Miłym akcentem zakończenia wycieczki było obejrzenie filmu „Piłsudski” w rzeszowskim Multikinie.