Relacja z warsztatów kulinarnych z firmą Develey

Relacja z warsztatów kulinarnych z firmą Develey

Dobiegły końca trwające przez dwa dni (25 i 26.09) warsztaty kulinarne. Nasi uczniowie pod czujnym okiem pana Grzegorza Bukowca stworzyli wspaniałe potrawy, które cieszyły oko i podniebienie. Praca wrzała, przyszli kucharze niczym w MasterChef dobierali surowce i  dekorowali potrawy według własnych projektów. Była również dobra zabawa w miłej atmosferze i obcowanie ze smakiem. Młodzież degustowała różne sosy firm kikkoman oraz tabasco. Szczególnie duże emocje wzbudził sos Scorpion (firmy Tabasco) sporządzony  z  jednej z najostrzejszych odmian papryk na świecie, mający ok. 30000 jednostek kapsaicyny. Czy to dużo? Owszem, bo kilkadziesiąt razy więcej niż tradycyjny sos tabasco. Degustacja była więc prawdziwym wyzwaniem.
Uczniowie przyrządzili:
– kaczkę na zimno z konfiturą z czerwonej cebuli i gruszką marynowaną
– sezamowe muszle z tuńczykiem i łososiem
– sandacza z warzywami
– polędwiczki wieprzowe z różami królowej

Serdecznie dziękujemy za wysoki profesjonalizm prowadzonych zajęć i atrakcyjną formę przekazania tajemnic kulinarnych panu Grzegorzowi Bukoweic Regionalnemu Doradcy Kulinarnemu Foodservice.
Za organizację warsztatów dziękujemy serdecznie panu Adamowi Socha – regionalnemu przedstawicielowi handlowemu firmy Develey Polska producenta musztard, ketchupów i majonezów, wyłącznego dystrybutora Sosów Tabasco, Sosów Sojowych Kikkoman, produktów Mutti.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty, które odbędą się w grudniu.