eTwinning

eTwinning

eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli.

Poruszyliśmy temat związany EKOLOGIĄ  temat, który jak się okazało nie jest wcale obojętny młodzieży.

Grupa uczniów uczestniczyła w roku szkolnym 2019/2020 w projekcie „Zielony utrwalony” i z wielką przyjemnością może Was poinformować, że poczyniła „pierwszy udany krok”, a mianowicie pierwszy projekt eTwinning został ukończony.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wykorzystali  Internet ( nowe technologie) we współpracy z nauczycielami i uczniami z  I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie.

Współdziałaliśmy, wymieniając się informacjami i materiałami do nauki.

Działania odbywały się  głównie w języku angielskim, niemieckim ale nie pomniejszaliśmy w tym języka ojczystego.

Uczniowie pod okiem Pani Alicji Obirek i Pani Judyty Senyk-Baran kodowali informacje o sobie a następnie je do siebie przesyłali wykorzystując QR kody.

Tworzyli za pomocą programów komputerowych mapy myśli, dzięki czemu powstała wielojęzyczna mapa słownictwa dotyczącą problemów ochrony środowiska i negatywnych skutków zatruwania naszej planety.

Była to dla nas wielka przygoda. W murach naszej szkoły – wirtualnie mogliśmy współpracować z ludźmi, których gdyby nie pasja do eTwinningu nigdy byśmy nie poznali.

Projekty będą realizowane w przyszłym roku – do zobaczenia wkrótce.