Wirtualny Dzień Pola 2020

Wirtualny Dzień Pola 2020

W dniach 6-7.06.2020 r. Zespół Szkół w Oleszycach, wspólnie z trzema szkołami województwa podkarpackiego prowadzonymi przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, uczestniczy w Wirtualnym Dniu Pola 2020 r. organizowanym przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego. W ramach Wirtualnego Dnia Pola 2020 nauczyciele mają możliwość zapoznania się z doświadczeniami prowadzonymi na wielu gatunkach i odmianach roślin, w tym zbóż, ziemniaków, rzepaku ozimego, kukurydzy czy bobowatych, efektami działania środków ochrony roślin i nawozów, zapoznają się z bogatą kolekcją ziół, roślin przyprawowych i miododajnych, klonów wierzby energetycznej, a także dawnymi odmianami drzew owocowych – jabłoni, grusz, śliw oraz wiśni. Dodatkowo zobaczą pokazy pracy maszyn rolniczych, zapoznają się z systemami nawadniania w rolnictwie, urządzeniami wykorzystywanymi w rolnictwie precyzyjnym, najnowszymi rozwiązaniami mechanizacyjnymi w produkcji roślinnej, technologiami rolniczymi i satelitarnymi w rolnictwie, w tym geoinformacyjnymi, rolą, funkcją i zastosowaniem  dronów w rolnictwie.

Udział w przedsięwzięciu umożliwi nauczycielom branży rolniczej modyfikowanie procesu dydaktycznego z uwzględnieniem najnowocześniejszych rozwiązań w rolnictwie. Zespół Szkół w Oleszycach reprezentują dyr. szkoły Maria Baran, kierownik kształcenia praktycznego – Agnieszka Nieckarz, nauczyciele – Marta Skiba, Jan Wiśniewski, Beata Kuczek-Niechaj, Robert Brudniak.