Narodowe Czytanie w internacie szkolnym

Narodowe Czytanie w internacie szkolnym

W dniu 8 września 2018 r. wychowankowie naszego internatu uczestniczyli w kolejnej edycji ,,Narodowego Czytania” zainicjowanej przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego, a kontynuowanej przez obecną parę prezydencką Andrzeja Dudę i Agatę Kornhauser – Dudę. Ideą akcji jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na piękno literatury polskiej, potrzebę dbałości o dobrą polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia  wspólnej tożsamości.

Czytaj więcej...

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018 r. w Zespole Szkół w Oleszycach odbyła się inauguracja roku szkolnego 2018/2019. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście Józef Michalik Starosta Powiatu Lubaczowskiego, Stanisław Zagrobelny Nadleśniczy Nadleśnictwa Oleszyce, rodzice, uczniowie, nauczyciele i wychowawcy oraz pracownicy szkoły.

Czytaj więcej...

W dniu 3 września 2018 r. odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019:

  • godz. 9.00 Msza święta w Kościele parafialnym w Oleszycach
  • godz. 10.00 Akademia w auli Zespołu Szkół w Oleszycach

Zakwaterowanie wychowanków w internacie 2 września 2018 r. (niedziela) od godziny 14:00.

Czytaj więcej...

Egzaminy poprawkowe

Egzaminy poprawkowe
  • W dniu 21 sierpnia 2018 r. o godz. 9:00 odbędzie się egzamin maturalny w sesji poprawkowej.
    1. Egzamin maturalny w sierpniu 2018 r. zarówno pisemny jak i ustny zostanie przeprowadzony w szkołach macierzystych. 
    2. Egzamin zostanie przeprowadzony z zachowaniem wszystkich zasad
Czytaj więcej...

Mechanizacja rolnictwa i agrotroniki – szkolenie

Mechanizacja rolnictwa i agrotroniki – szkolenie

W związku z wprowadzeniem do oferty edukacyjnej Zespołu Szkół  w Oleszycach kształcenia w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki – dyrektor szkoły Maria Baran uczestniczyła w szkoleniu „Wykorzystanie agrotroniki w produkcji rolnej i przetwórstwie spożywczym warunkiem rozwoju obszarów wiejskich”, realizowanym ze środków POWER, organizowanym przez Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie. W dniach od 02.07.2018 r. do 14.07.2018 r. niemiecki ośrodek DEULA Hildesheim gościł 19-osobową grupę nauczycieli kształcenia zawodowego. Przez 2 tygodnie uczestnicy projektu z całej Polski zapoznawali się z działalnością ośrodka DEULA Hildesheim, zakresem współpracy z innymi instytucjami szkoleniowymi, firmami oraz organizacjami działającymi w sektorze rolniczym.

Czytaj więcej...