KULINARNE TRADYCJE KRESOWE

KULINARNE TRADYCJE KRESOWE

Tuż przed końcem roku szkolnego uczniowie klasy I TŻ z panią Agatą Dudzińską uczestniczyli
w Kresowej Osadzie w seminarium pn.” Kulinarne tradycje kresowe” odbywającego się w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Mogliśmy wysłuchać ciekawych wykładów tj. „Kresowy produkt regionalny” wygłoszony przez

Czytaj więcej...

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

„Nie trzeba dużych bagaży,

                          aby wyruszyć w życie. Wystarczy miłość”.

                                                                                                        Michel Quoist

19 czerwca 2019 r. w Zespole Szkół w Oleszycach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Tradycyjnie uroczystość  rozpoczęła się  mszą świętą w kościele parafialnym o godz. 9.00. Dalszy ciąg podsumowania rocznej pracy szkoły miał miejsce w auli szkolnej. Swoją obecnością zaszczycili nas pan Paweł Głaz Wicestarosta Powiatu Lubaczowskiego, pani Elżbieta Damm przewodnicząca Rady Rodziców oraz rodzice uczniów.

Czytaj więcej...

TURNIEJ SZKÓŁ ROLNICZYCH

TURNIEJ SZKÓŁ ROLNICZYCH

W dniu 08.06.2019r. uczniowie naszej szkoły Michał i Patryk z klasy II BSr uczestniczyli w Turnieju Szkół Rolniczych zorganizowanego przez ZSOZiR im. Adama Mickiewicza w Radymnie.

Patronat honorowy nad turniejem objęli:

– Marszałek Województwa Podkarpackiego,

– Starosta Jarosławski,

– Urząd

Czytaj więcej...

Bieszczadzkie trasy…..

Bieszczadzkie trasy…..

W dniach 13 – 14 maja uczniowie klasy II TŻL oraz I TŻL wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę w Bieszczady. Pogoda nie rozpieszczała, ale dzięki doświadczeniu znakomitego przewodnika pana Huberta, udało nam się zdobyć szczyt Małej Rawki, a następnie wrócić szlakiem do Wetliny.

Czytaj więcej...